Kontakt / O MNIE
Współpraca
Chętnie nawiążę współpracę tematycznie związaną z tematyką bloga i moimi zainteresowaniami — może to być recenzja produktu, artykuł na blogu, czy wspólny projekt edukacyjny. Do tej pory miałam przyjemność testować m.in. gry dla dzieci, książki dla rodziców, a nawet zestaw DIY do robienia mydła w domu.
Jeśli masz pomysł, który pasuje do klimatu Wieluszek, napisz do mnie.
Skontaktuj się ze mną
-
E-mail: sklep@wieluszki.pl
(To najlepszy sposób na kontakt. Odpowiadam tak szybko, jak tylko mogę.) -
Telefon: +48 506 709 999
(Możesz zadzwonić w dni powszednie między 10:00 a 17:00.)
Statystyki
Ruch na stronie za ostatnie 12 miesięcy według Google Analytics (nową wersję mam niespełna rok, więc brakuje danych z początku okresu).
Wiosenny szczyt w ruchu na stronie związany jest z przepiórczymi jajkami, które są coraz popularniejsze w okresie tych świąt – na blogu mam treści związane z przepiórkami.
Stronę odwiedziły 72 000 osób (ponad 88 000 sesji), co daje 6 000 osób średniomiesięcznie. Większość ruchu, bo aż 91% pozyskuję z wyszukiwarki, jest też relatywnie dużo osób (8%), które trafiają na Wieluszki.pl bezpośrednio.

Jak pozycjonuje się jeden z wpisów w ramach współpracy
Wyżej już wspominałam, że w ramach współpracy miałam przyjemność przetestować zestaw do robienia mydła. Zestaw był świetny, miałam okazję zrobić wszystko od podstaw: robiąc ług, mieszając go z tłuszczami i dodatkami.
Tak mi się spodobało, że mydła robię do tej pory. W samym 2024 roku zmydliłam ponad 7kg tłuszczy.
Owocem tej współpracy była również recenzja w formie artykułu na moim blogu, do której przeczytania przy okazji zachęcam –> Jak zrobić mydło – naturalne mydło DIY. Post sobie SEOwo świetnie radzi jak na recenzję, bo był opublikowany w pierwszej połowie 2023 roku, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyniósł ponad 3 000 ruchu na stronę. Takie treści lubimy 🙂




Kilka słów o mnie i Wieluszkach
Wieluszki.pl i wielorazowe pieluszki
Wieluszki.pl powstały w 2019 roku jako sklep z wielorazowymi pieluszkami. Sprzedawałam je, gdy sama wielopieluchowałam swoje dzieci — było to dla mnie zdrowe, ekologiczne i piękne rozwiązanie. Niestety, spadek dzietności w Polsce w okresie pandemii COVID-19 oraz wojna w Ukrainie sprawiły, że prowadzenie sklepu z wielopielo (przynajmniej dla mnie) stało się nieopłacalne. Stopniowo wyprzedałam zapasy, a strona zaczęła stopniowo zmieniać swój charakter. W 2024 roku wysłałam ostatnie zamówienie z pieluszkami.
Blog
W trakcie prowadzenia sklepu na stronie pojawił się też blog. Artykuły pisałam początkowo sama, ale teraz możecie przeczytać wpisy kilkunastu autorek – mam, które też wielopieluchowały.
Na stronie znajduje się cała masa artykułów związanych z wielopieluchowaniem i życiem zero-waste, promujących rozwiązania zdrowe, ekologiczne, ekonomiczne, ale też piękne. Jest też kurs online o wielopielo, z którego nadal można skorzystać. W pewnym momencie w ofercie sklepu pojawiły się też eko-kosmetyki, więc i tematyka sklepowego bloga się mocno poszerzyła.
Metoda Montessori na mojej stronie
Mało kto wie, że po urodzeniu naszego pierworodnego zrobiłam kurs Edukacji Wczesnej Montessori w Polskim Instytucie Montessori (PIM). Zachwyciło mnie podejście Marii Montessori do dziecka i zaczęłam tworzyć różne materiały oraz pomoce edukacyjne dla mojego syna, a później córki. Początkowo udostępniałam je na osobnej stronie, ale w pewnym momencie doszłam do wniosku, że to Wieluszki.pl, mój ukochany sklep, to odpowiednie miejsce, by skupić wszystko, co mnie pasjonuje.
Dlatego teraz w moim sklepie znajdziesz karty edukacyjne inspirowane metodą Montessori w formie PDF do pobrania i druku.
W końcu „wieluszki” mogą oznaczać nie tylko „wielorazowe pieluszki”, ale też „rzeczy, których jest wiele”, prawda?
Przepiórki i ogródek
A skoro tak, to do „dziwnych rzeczy”, o których piszę, doszły też przepiórki 🙂
Może to dziwnie zabrzmi, ale przepiórki (i ogród) są wynikiem zainteresowania metodą Montessori, jak i życia zero-waste. Dzieci w przedszkolach Montessori pracują w ogrodzie, dbają o kwiaty i klasowe zwierzątka. Tematyka bycia zero waste pokierowała mnie ku permakulturze, projektowaniu domu w oparciu o jej założenia. Najpierw pojawił się kompostownik (jeszcze jak mieszkaliśmy w bloku), a teraz przepiórki.
Uwielbiam nasze ptaki. Dbają o utrzymywanie populacji nagich ślimaków w ryzach, zjadają natki całej masy rzodkiewek, które wysiewam co roku, dostarczają nam cennego nawozu i jajek. Pozwalają się głaskać, brać na ręce i nie płoszą się na nasz widok. Sami prowadziliśmy inkubacje i wykluwały się u nas w domu. Dzieci mają swoje ulubienice, a każdy z naszych ptaków ma swój własny charakter i imię.
Wieluszki w social mediach
Przez kilka lat prowadziłam profil na Instagramie i Facebooku, gdzie niemal codziennie publikowałam relacje i reelsy. Mimo super społeczności, wielu pozytywnych słów i relacji, które udało się tak nawiązać, zmęczyło mnie to. Ostatnio postanowiłam zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych. Dlatego, chociaż znajdziesz tam sporo moich dawnych treści, obecnie nie jestem tam aktywna na co dzień.
Wieluszkowe konta w social mediach: Instagram i Facebook.
—
Dalej Wieluszki to ja – nikomu domeny nie sprzedałam 🙂 Jestem jednoosobową działalnością i kontaktując się ze „sklepem” masz kontakt tylko ze mną. Pozdrawiam i do usłyszenia!
Marta Alaburda


