wyprawka dla noworodka

noworodek w ramionach mamy

Poniżej znajdziesz wszystkie produkty, które aktualnie znajdują się w ofercie sklepu, a które możesz wybrać do pieluchowania swojego nowonarodzonego dziecka.

Dla noworodka wybieraj rozmiary NB i S

W pieluchowaniu noworodka bardzo ważne jest dopasowanie do budowy ciała (noworodki mają szczuplutkie nóżki i małe pupcie). Dlatego tak ważny jest odpowiedni rozmiar pieluszki. Wybieraj rozmiary NB i S, sprawdź dokładnie jaki zakres kg proponuje każdy z producentów. 

Pieluszki tetrowe

Tetra kojarzy się z tym, jak pieluchowały nasze mamy i babcie. Ale także i teraz pieluszki tetrowe mogą być podstawą pieluchowania, zwłaszcza przy noworodku, który nie potrzebuje zbyt dużej chłonności. Standardowa gramatura pieluch tetrowych polecanych przy wielopieluchowaniu to 140g/m2. Wyższa gramatura to większa chłonność, ale też i grubość pieluszki. Miej to na uwadze, jeśli Twoje dziecko jest malutkie. Znajdziesz tu pieluszki w dwóch rozmiarach: 50×50 i 60x60cm. Na początku najlepiej jest mieć tetrę w obu rozmiarach i po narodzinach i rozpoczęciu wielopieluchowania ewentualnie dokupić więcej wybranego rozmiaru. Do spięcia tetry składanej w bardziej wymyślne formy niż prostokąt przyda się klamerka Snappi (znajdziesz ją niżej).

otulacze pul

Otulacz to pieluszka składająca się tylko z warstwy wodoodpornej. W komplecie z odpowiednio złożoną tetrą (lub wkładem chłonnym) jest już gotową do użycia pieluszką. Otulacze z materiału PUL są bardzo wygodne w użyciu, bo można je prać w pralce razem z wkładami. Jeśli otulacz nie jest zabrudzony, a gumki nie są mokre, można go odwiesić do wywietrzenia i przy kolejnym przewijaniu użyć go ponownie. Dzięki temu potrzebujesz mniej otulaczy, niż części chłonnych.

otulacze wełniane

Tak jak otulacze z materiału PUL, tak i otulacze wełniane stanowią zewnętrzną część pieluszki. Wełna po poddaniu kuracji lanolinowej jest wodoodporna. Kupując otulacz wełniany, pamiętaj też o kupnie lanoliny. Otulacz marki MALUNIO już został zalanolinowany przez producenta i jest gotowy do użycia. Wełna jest cudownym materiałem – ma właściwości termoregulacyjne, mówi się, że latem chłodzi, a zimą grzeje. Wełna pozwala skórze oddychać i to nawet wtedy, gdy jest mokro.  

Otulacz wełniany, jeśli jest tylko wilgotny, może być odłożony do przewietrzenia i po godzinie lub dwóch użyty ponownie. Jeśli mokry, należy go przepłukać w letniej wodzie. Zabrudzony kupką otulacz należy wyprać: zabrudzenie spłukać silnym strumieniem wody i bardzo delikatnie zaprać brudne miejsce płynem do prania wełny. Jeśli dziecko często robi kupkę i nie udaje nam się zapanować nad wyciekami na otulacz, to łatwiejsze w użyciu będą otulacze PUL.  

AIO NOWORODKOWE

AIO, czyli pieluszka all-in-one (wszystko w jednym) to pieluszka zbliżona łatwością użycia do jednorazówki 🙂 Całość zakłada się na pupę dziecka i po zużyciu po prostu wrzuca do worka do przechowywania, a potem do pralki. Po praniu i suszeniu trzeba tylko włożyć “język” (czyli długi wkład doszyty do pieluszki) schować w środku. Idealne rozwiązanie na wyjście do lekarza, czy na spacer.

LONGI WEŁNIANE

Longi wełniane są jak wełniane gatki, tylko posiadają długie nogawki. Po zalanolinowaniu są wodoodporne. Świetnie nadają się do pieluchowania nocnego w komplecie z formowanką. Nie potrzeba zakładać już maluszkowi żadnych spodni, bo longi spełniają od razu funkcję piżamki. W wełnie cudownie się śpi, bo zapewnia ona komfort termiczny.