wyprawka dla noworodka

noworodek w ramionach mamy

Poniżej znajdziesz wszystkie produkty, które aktualnie znajdują się w ofercie sklepu, a które możesz wybrać do pieluchowania swojego nowonarodzonego dziecka.

Dla noworodka wybieraj rozmiary NB i S

W pieluchowaniu noworodka bardzo ważne jest dopasowanie do budowy ciała (noworodki mają szczuplutkie nóżki i małe pupcie). Dlatego tak ważny jest odpowiedni rozmiar pieluszki. Wybieraj rozmiary NB i S, sprawdź dokładnie jaki zakres kg proponuje każdy z producentów.

Pieluszki tetrowe

Tetra kojarzy się z tym, jak pieluchowały nasze mamy i babcie. Ale także i teraz pieluszki tetrowe mogą być podstawą pieluchowania, zwłaszcza przy noworodku, który nie potrzebuje zbyt dużej chłonności. Standardowa gramatura pieluch tetrowych polecanych przy wielopieluchowaniu to 140g/m2. Wyższa gramatura to większa chłonność, ale też i grubość pieluszki. Miej to na uwadze, jeśli Twoje dziecko jest malutkie. Znajdziesz tu pieluszki w dwóch rozmiarach: 50×50 i 60x60cm. Na początku najlepiej jest mieć tetrę w obu rozmiarach i po narodzinach i rozpoczęciu wielopieluchowania ewentualnie dokupić więcej wybranego rozmiaru. Do spięcia tetry składanej w bardziej wymyślne formy niż prostokąt przyda się klamerka Snappi.

otulacze pul

Otulacz to pieluszka składająca się tylko z warstwy wodoodpornej. W komplecie z odpowiednio złożoną tetrą (lub wkładem chłonnym) jest już gotową do użycia pieluszką. Otulacze z materiału PUL są bardzo wygodne w użyciu, bo można je prać w pralce razem z wkładami. Jeśli otulacz nie jest zabrudzony, a gumki nie są mokre, można go odwiesić do wywietrzenia i przy kolejnym przewijaniu użyć go ponownie. Dzięki temu potrzebujesz mniej otulaczy, niż części chłonnych.

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

otulacze wełniane

Tak jak otulacze z materiału PUL, tak i otulacze wełniane stanowią zewnętrzną część pieluszki. Wełna po poddaniu kuracji lanolinowej jest wodoodporna. Kupując otulacz wełniany, pamiętaj też o kupnie lanoliny. Otulacz marki MALUNIO już został zalanolinowany przez producenta i jest gotowy do użycia. Wełna jest cudownym materiałem – ma właściwości termoregulacyjne, mówi się, że latem chłodzi, a zimą grzeje. Wełna pozwala skórze oddychać i to nawet wtedy, gdy jest mokro.

Otulacz wełniany, jeśli jest tylko wilgotny, może być odłożony do przewietrzenia i po godzinie lub dwóch użyty ponownie. Jeśli mokry, należy go przepłukać w letniej wodzie. Zabrudzony kupką otulacz należy wyprać: zabrudzenie spłukać silnym strumieniem wody i bardzo delikatnie zaprać brudne miejsce płynem do prania wełny. Jeśli dziecko często robi kupkę i nie udaje nam się zapanować nad wyciekami na otulacz, to łatwiejsze w użyciu będą otulacze PUL.

GATKI WEŁNIANE I PUL

Gatki są wodoodporną częścią pieluszki. Zakłada się je na formowankę, lub złożoną i spiętą Snappi tetrę/prefold. Gatki wełniane są bardziej elastyczne od gatków PUL. Są też wykonane z naturalnych materiałów. Wełniane gatki koniecznie trzeba zalanolinować przed użyciem i dbać o nie, jak o otulacz wełniany.

LONGI WEŁNIANE

Longi wełniane są jak wełniane gatki, tylko posiadają długie nogawki. Po zalanolinowaniu są wodoodporne. Świetnie nadają się do pieluchowania nocnego w komplecie z formowanką. Nie potrzeba zakładać już maluszkowi żadnych spodni, bo longi spełniają od razu funkcję piżamki. W wełnie cudownie się śpi, bo zapewnia ona komfort termiczny.

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

klamerki snappi i rzepasek

Do spinania tetry przyda Ci się klamerka Snappi lub Rzepasek. Snappi to kawałek tworzywa, który ma trzy punkty zaczepu. Wejdź w kartę produktu i zobacz, jak to działa! Rzepasek jest alternatywą dla klamerki – i zamiast ząbków z tworzywa ma rzep.

AIO NOWORODKOWE

AIO, czyli pieluszka all-in-one (wszystko w jednym) to pieluszka zbliżona łatwością użycia do jednorazówki 🙂 Całość zakłada się na pupę dziecka i po zużyciu po prostu wrzuca do worka do przechowywania, a potem do pralki. Po praniu i suszeniu trzeba tylko włożyć „język” (czyli długi wkład doszyty do pieluszki) schować w środku. Idealne rozwiązanie na wyjście do lekarza, czy na spacer.

FORMOWANKI

Formowanki to pieluszki, które uszyte zostały tylko z materiału chłonnego. Na wierzch potrzebują jeszcze warstwy wodoodpornej – gatków lub longów. Formowanki dzięki gumkom w pachwinkach zapobiegają wyciekom mlecznej kupki. Mają relatywnie dużą powierzchnię chłonną (chłoną także uszami), więc to rozwiązanie często wybierane na noc, czy na dłuższy spacer. Niektóre formowanki zapinane są na napki, a inne wiązane na troczki, rzadko występują takie do spięcia Snappi.

WKŁADY CHŁONNE (POZA TETRĄ)

Oprócz tetry możesz do środka otulacza włożyć także wkłady w rozmiarze noworodkowym. Bardzo popularne są wkłady ze skrzydełkami/burtami/anti-leak, które posiadają dodatkowe fragmenty materiału wchodzącego w pachwinki dziecka. To rozwiązanie chroni przed wyciekami mlecznej kupki.

MINI ZESTAWY NB

Jeśli szukasz gotowych mini-zestawów, chcesz zrobić komuś prezent, lub po prostu spróbować wielopieluchowania – sprawdź poniższe zestawy.