tetra pieluchy tetrowe

Tetra kojarzy się z tym, jak pieluchowały nasze mamy i babcie. Ale także i teraz pieluszki tetrowe mogą być podstawą pieluchowania, zwłaszcza przy noworodku. Wszystkie pieluszki tetrowe dostępne w moim sklepie mają gramaturę co najmniej 140g/m2, co oznacza, że są wystarczająco chłonne by można było nimi wielopieluchować. Większość tetr w marketach ma niższą gramaturę i luźniejszy splot, o czym warto pamiętać, szukając pieluszek. Im wyższa gramatura, tym większa chłonność, ale też i grubość pieluszki. Miej to na uwadze, jeśli Twoje dziecko jest malutkie.

Pieluchy tetrowe mają dwa różne sploty: klasyczny i birdseye. Splot birdseye, zwany inaczej diamentowym, lepiej rozprowadza wilgoć, wykorzystując większy obszar materiału. 

Do spięcia tetry przyda się klamerka Snappi lub Rzepasek.

Pieluchy tetrowe występują w kilku rozmiarach:

  • 40x40cm (dla wcześniaka);
  • 50x50cm (dla noworodka);
  • 60x60cm (dla noworodka, dobrze się składa od ok. 4,5-5kg);
  • 70x70cm;
  • 80x80cm;

Więcej o tetrze możesz przeczytaj w tym artykule, polecam również instrukcje składania tetry tutaj.

 

tetra rozmiar 40×40

To jest rozmiar pieluszek tetrowych dedykowany wcześniakom. Przy okazji polecam Ci inicjatywę WieloWcześniak, która udostępnia darmowe zestawy do pieluchowania wcześniaków, a także ubranka w malutkich rozmiarach.  

tetra rozmiar 50×50

Spodziewasz się dziecka i chcesz kupić wcześniej tetrę? Dla noworodka ok. 3-3,5kg najlepsza będzie właśnie tetra w rozmiarze 50×50. Dobrze jest mieć też choć kilka 60×60, w razie gdyby maluszek był bardzo duży, lub gdybyście zaczęli z wielorazówkami nieco później. Noworodek to 8-12 (a czasem nawet 20) zmian na dobę. 20-30 pieluszek tetrowych powinno starczyć, by robić pranie co drugi dzień. 

tetra rozmiar 60×60

Rozmiar, który zaczyna pasować od ok. 4,5-5kg, jeśli składamy #origamiztetry –  Składana w prostokąt może posłużyć nawet do 12. miesiąca życia dziecka, choć może być wtedy konieczne dołożenie boostera. Potrzebujesz pieluszek na 8-12 zmian na dobę (więc jeśli planujesz korzystać wyłącznie z tetry jako wkładów, potrzebujesz około 24-36 pieluch, by prać co dwa dni). Pielucha flanelowa też jest bawełniana, jednak jej splot jest dużo bardziej zbity. Nadaje się zarówno na wkład chłonny, jak i jako miękki podkład na przewijak.  

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

tetra rozmiar 70×70

Tetra dla większych dzieci. Rozważ większą chłonność (birdseye lub wyższa gramatura niż 140).

TETRA 80X80

Tetra 80×80 to największa tetra spośród dostępnych na rynku. Kiedyś nie było rozmiaru 70×70, więc sięgano po niego od razu po rozmiarze 60×60. Jeśli chcesz pieluchować tetrą starsze dziecko (powyżej roku), to rozważ ten rozmiar i wysoką gramaturę. 

tetra birdseye

Pieluszki tetrowe birdseye są utkane w splocie, który świetnie radzi sobie z rozprowadzaniem wilgoci. Sama tkanina jest też bardziej zbita, niż w klasycznym splocie, ale nie wydaje się grubsza po złożeniu. Zufizo ma pierwsze pieluszki w tym splocie tkane w Polsce, a nie poza granicami naszego kraju.  

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.